Instagram-for-Business.png

بازاریابی اینترنتی در اینستاگرام – سری اول


آیا می دانید بازاریابی اینترنتی در اینستاگرام چگونه است و چگونه باید از اینستاگرام در کسب و کار خود بهره جویید؟ آیا واکنش مناسب با برندتان دریافت نموده اید؟ آیا می دانید چگونه باید به دنبال کنندگان خود در اینستاگرام بیافزایید؟

اینستاگرام روشی مناسبی برای ارتباط با مصرف کنندگان فعالیت های اجتماعی شماست. هم اکنون ماهانه بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال در اینستاگرام  وجود دارد و روزانه ۱ میلیارد عکس لایک می شود. استفاده از ایسنتاگرام برای مقاصد تجاری به روش مناسب موجب می شود تا بتوانید به موفقیت فوری ویروس وار در بازاریابی خود دست یابید. بکارگیری اشتباه آن نیز برای وبسایت جوان شما چیزی جز شکست در پی نخواهد داشت.

آیا از ایسنتاگرام برای بیان تصویری برند خود به دنبال کنندگان و تعامل فوری با آنان صرف نظر از اینکه چه کسانی هستند؛ استفاده می کنید؟

اگر تازه واردید و خواهان آنید که بر شمار دنبال کنندگان خود در اینستاگرام بیافزایید؛ تا پایان این مقاله با آپادانا همراه باشید ما برای شما ۱۰ نکته مهم جمع آوری کرده ایم تا به برند خود اصلات ببخشید:

بازاریابی اینترنتی در اینستاگرام

از هشتگ استفاده کنید

هشتگ های (#) بخش مهمی را در اینستاگرام تشکیل می دهند. هشتگ عمده ترین راهی است که کاربران می توانند از طریق جستجو موبایل خود شما را بیابند. هشتگ های مورد استفاده شما باید شامل نام تجاری شما درهشتگ های پست باشد. همچنین می توانید برای راه اندازی کمپین رقابتی خود از هشتگ های منحصربه فرد استفاده کنید این تاکتیک هم باعث افزایش رقابت می شود وهم  برای مصرف کنندگان تگ مجزایی ایجاد می کند تا به سایر شرکت کنندگان بپیوندند پس برای بازاریابی اینترنتی در ایسنتاگران برای معرفی محصولات یا سبک زندگی  حتما از هشتگ های عمومی استفاده کنید.

محصولات و خدمات خود را نمایش دهید

در استفاده از تصاویر خلاق باشید و از فیلترهای عکس برای پارتیشن بندی تصاویر و ترفندهای عکاسی  و محصولات خودرا بصورت خلاقانه نمایش دهید نظیرusa pilot pen مثال مناسبی از این دست است این شرکت از تصاویر یادداشت های دستنویس  را برای تبلیغ خودکارهای خود استفاده می کند.و همچنین می توانید برای نمایش محصولات خود آن ها را در زمینه های واقعی به نمایش بگذارید، برای مثال در پوشاک، عکس لباس را بر تن یک فرد در یک فضای واقعی و طبیعی نشان دهید نه در ویترین یا چوب لباسی! چون در این صورت مخاطبان شما با آن محصول ارتباط بیشتری کند با اینستاگرام به شما امکان می دهد تا ویدئوهای کوتاه ۱۵ ثانیه تهیه  کرده و در اینستاگرام قرار دهید از این رو از محصولات و خدمات ویدئو های جالب تهیه کنید و در اینستاگرام به نمایش بگذارید.

مسابقه ایسنتاگرامی برگزار کنید

مسابقه ای در اینستاگرام ترتیب ببنید و با استفاده از رقابت هشتگی که جدیدترین و جالب ترین روش برای بدست آوردن محتوا متنی بر کاربر و سرگرم کردن فالوور است. دنبال کنندگان به سادگی تصاویر با هشتگ شما آپلود می کنند و به شما اجازه می دهند آنها را در گالری فیسبوک و یا وبسایت خود قرار دهید؛ جایی که بتوانند برای تعیین برنده رای گیری کنند.  یا به گونه ای دیگر رقابتی در اینستاگرام میزبانی کنید و جوایز جالبی در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که جوایز محرک فالوررها برای ورود به فروشگاه شما و اشتراک گذاری آن به میان دوستانشان است

پست های های خود را بهبود ببخشید

صرف از نظر تعداد فالوورهایتان، بطور مداوم پست بگذارید. این کار باعث می شود برند شما در چشم فالوررها منظم جلوه کند. تعداد پست خود را تعیین کنید؛ شاید لازم باشد ۲-۳ بار در هفته پست بگذارید و با مشاهده حساب خود تعداد دفعات پست خود را تعیین کنید. هیچ برندی دارای زمانبندی یکسان برای قرار دادن پست در اینستاگرام نیست. با استفاده از ابزارهای تحلیلی، ببنید چه زمانی لایک و کامنت دریافت کرده اید و از هشتگ های تان استفاده شده است تا در این زمان فعال محتوای تازه پست کنید.

از تکنیک های بیشتری استفاده کنید

در پست های تصاویر و ویدئو خود برای افزایش بازدید و سرگرمی فالوورها تقاضای کامنت کنید. و نظر فالوروهای خود را درباره پست جدیدی که ایجاد کردید، بپرسید. همچنین می توانید درباره کسب و کار خود و محصولات از آنها بپرسید: به عنوان مثال از فالورهای خود درباره محصول شما چنانچه آنرا خریداری و امروز استفاده نموده اند؛ بپرسید. و با افزودن یک هشتگ منحصربه فرد و  به مصرف کنندگان  اجازه دهید تا تصاویر نحوه استفاده خود از کالا شما را با یک دیگر به اشتراگ بگذارند.

سخن آخر

آنچه که تاکنون درباره بازاریابی اینترنتی در اینستاگرام گفته شد؛ خلاصه ای از مواردی است که به شما کمک می کند تا بفهمید چگونه از اینستاگرام استفاده کنید و چه عاملی سبب پیوند بهتر آن با کسب و کارتان خواهد شد. این نکات را به کار بگیرید و موفقیت واقعی در بازاریابی بصری موبایل نظاره گر شوید

backlinks.png

بک لینک در سئو چیست  و چه مزایایی دارد؟


بک لینک یکی از پرکاربردترین واژه ها در دنیای بهینه سازی سایت است. بسیاری از وبلاگ نویسانی که به تازگی یک وبلاگ یا وبسایت را استارت زده اند؛ اغلب در تلاشند تا بفهمند عبارت “بک لینک” به چه معناست. در این پست امیدواریم درکی از چیستی بک لینک ها ارائه دهیم و علت ضرورت آنها برای سئو و موفقیت آنلاین شما بیان کنیم. بیایید باهم شروع کنیم. بک لینک ها در واقع لینک های وارده به یک صفحه وب هستند. وقتی یک صفحه وب به هر صفحه دیگری لینک می شود، بک لینک نامیده می شود. در این پست، بک لینکها معیار مهمی برای رنکینگ یک صفحه وب محسوب می شوند. صفحه ای که دارای بک لینک های زیادی است مستعد داشتن رنک بالاتری با تمام موتورهای جستجو نظیر، گوگل است. در اینجا واژه نامه ای از عبارات رایج مرتبط با بک لینک ها در سئو سایت که لازم است بدانید تهیه شده است:

لینک جویس (Link Juice)

هنگامی که یک صفحه وب به هر مقاله ای از صفحه خانگی وبسایت شما لینک می شود، در واقع از لینک جویس عبور می کند. این لینک جویس کمک می کند به رتبه بندی مقاله و همچنین اعتبار دامنه  یا domain authority را بهبود می بخشد. به عنوان یک وبلاگ نویس، شما می توانید، عبور لینک جویس را با استفاده از تگ نوفالو nofollow متوقف سازید.

بک لینک نوفالو (Nofollow)

وقتی که وبسایتی به وبسایت دیگری لینک می شود، اما لینک دارای تگ نوفالو است تا لینک از لینک جویس گذر نکند. لینک های نوفالو در رتبه بندی یک صفحه مفید نیستند، زیرا در هیچ چیزی مشارکت نمی کنند. بطورکلی، یک وب مستر، وقتی از تک نوفالو استفاده می کند که می خواهد به سایت نامطمئنی لینک کند. به عنوان مثال: لینکهای کامنت ها به سایر بلاک ها.

لینک دو فالو (Do-follow)

بطور پیشفرض همه لینکهایی که در یک پست وبلاگ اضافه می شوند؛ لینک do-follow هستند و از لینک جویس می گذرند.

لینک کردن دامنه های اصلی

این کار تعدادی از بک لینک هایی که  از دامنه منحصربه فرد به وبسایت شما وارد می شوند را ارجاع می دهد. حتی اگر وبسایتی ده بار به وبسایت شما لینک شده باشد، به عنوان یک دامنه اصلی لینک شده در نظر گرفته می شود.

بک لینک بی کیفیت

لینکهی بی کیفیت، لینک هایی هستند که از سوی سایت های جمع شده، سایت های خودکار، سایت های اسپم یا حتی سایت غیراخلاقی می آیند. ضرر این لینک ها به مراتب بیشتر از فایده آن است.این یکی از دلایلی است که در هنگام خرید بک لینکها باید مراقب آن باشید.

بک لینک اینترنال

لینکهایی که از یک صفحه به صفحه دیگری در یک دامین مرتبطند، لینکهای اینترنال نامیده می شوند و خود به عنوان لینک داخلی ارجاع داده می شوند.

انکر تکست

متنی که برای  هایپرلینک استفاده می شود، انکر تکست یا (anchor text) نامیده می شود. بک لینک های انکر تکست وقتی خوب عمل می کنند که شما در تلاش برای رتبه بندی کلیدواژه های بخصوصی هستنید.

مزایای بک لینک در سئو

قبل از اینکه درباره فواید بک لینک ها صحبت کنیم، لازم است بدانید که تغییرات بسیاری درباره  بک لینک های پست در چندین سال گذشته روی داده است. زمانی بود که حتی وقتی لینک های بی کیفیت به رتبه بندی یک سایت  کمک می کرد. اما از زمانی که گوگل الگوریتم پنگوئن خود را معرفی کرده است دورنمای کامل بک لینک ها تغییر یافته است. این مهم است که بک لینک هایی از سایت های با کیفیت داشته باشید و بک لینکها باید متنی باشند. اگر برای مثال صاحب وبسایتی درباره ماهی هستید و لینک های خود را سایت دیگر نیچه می سازید، این کاربردی نخواهد بود. هدف شما باید گرفتن لینک از سایت های معتبر و مرتبط برای سئو باشد.

حالا بیایید نگاهی بیاندازیم به اینکه چرا ساخت بک لینک ها برای سایت شما حائز اهمیت است؟

بهبود رتبه بندی ارگانیک

بک لینک ها کمک می کنند به سئو و اینکه در رتبه بندی موتور جستجو بهتر شوید. اگر هر محتوای شما از سایر سایت ها لینک ارگانیک شود، آن محتوا بطور طبیعی بالاتر در موتور جست و جو رتبه بندی خواهد شد. هدف شما باید ساخت لینک به پست ها/صفحات مجزا در کنار صصفحه خانگی شما باشد.

ایندکس سریعتر سایت

بک لینک ها کمک می کنند تا ربوت های موتور جستجو لینک ها به سایت تان را  بیابند و بطور کارآمد سایت تان را به بپمایند. به ویژه برای وبسایت های جدید، گرفتن بک لینک مهم زیرا به آنها در پایش سریع و ایندکس وبسایت شما کمک می کند.

ترافیک ارجاعی

یکی از مزایای بک لینک ها این است که کمک می کنند تا ترافیک ارجاعی بدست آورید. معمولا، ترافیک های ارجاعی مورد هدف واقع می شوند و دارای میزان غلو کمتری هستند.

چگونه شروع به گرفتن بک لینک کنیم؟

همانطور که اکنون می دانید؛ معنای عبارت بک لینک در رابطه با سئو چیست. اکنون زمان آن رسیده چند تکنیک ساده برای ایجاد بک لینک برای سایت تان را بیاموزید:

یکی   از اصول مهمی که لازم است درباره سئو بک لینک در ذهن داشته باشید؛ این است که تعداد بک لینک در مقایسه با کیفیت بک لینک اهمیتی ندارد. اگر تا به از برخی از سرویس های پرداخت برای گرفتن لینک به سایت تان استفاده کرده باشید؛ احتمالا در آینده توسط الگوریتم پنگوئن گوگل پانلایز یا جریمه  خواهید شد.

برخی از روش های های گرفتن بک لینک های با کیفیت برای وبلاگ تان چیست؟

  • نوشتن مقالات جذاب
  • آغاز کامنت گذاری
  • ارسال به دایرکتوری وب
  • نوشتن مقالات جذاب

این کار بهترین و ساده ترین راه جهت گرفتن بک لینک برای وبلاگ شماست. آموزش ها و فهرست برترین ها دو مثال خوب از انواع پست های است که پتانسیل عالی برای دریافت بک لینک رايگان از سایر وبسایت ها به عنوان مرجع دارند. چنین مقالاتی بر مبنای تحقیق صحیح و نمونه های عملی هستند.

بك لينك کامنت گذاری

کامنت ها یکی از راههای بسیار خوب و آسان و رایگان برای گرفتن بک لینک است.  شروع کنید به کامنت گذاشتن بر روی انجمن های dofollow، بلاگ های dofollow و همینطور بلاگ های وردپرس با استفاده از افزونه های مطرح کامنت گذاری

ارسال به دایرکتوری های وب

ارسال وبلاگتان به دایرکتوری های وب یکی از دیگر از راه های آسان برای گرفتن بک لینک است. طبق این گفته، این متد ای روزها خیلی مشهور نیست؛ زیرا یافتن یک دایرکتوری وبسایت قانونی  کار راحتی نیست. مخصوصا باید از دایکرتوری های وبی که از شما می خواهند در ازای گرفتن وبسایت شان در یک دایرکتوری یک بک لینک به وبسایتشان ایجاد کنید. همچنین مهم است چنانچه از هرگونه تاکتیک های ارسال دایرکت خودکار استفاده می کنید، فورا دست نگه دارید. ارسال خودکار وبسایت، موجب خواهد شد وبلاگ شما به صورت اسپ ظاهر شود و این برای شما از لحاظ رتبه بندی صفحه هزینه دربرخواهد داشت یا حتی ممکن است باعث حذف وبلاگ شما از موتورهای جست و جو شود.

امیدواریم که این مقاله شما را در فهم اصول اولیه بک لینک در سئو و اینکه چرا باید شروع به گرفتن بک لینک از وبسایتتان کنید؛ یاری دهد. آیا درحال حاضر بر روی گرفتن بک لینک برای وبسایتتان فعالیت میکنید؟ تجربیات خود را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.